informacjeDZIAŁ GOSPODARCZY

Gospodarka i finanse naszego Klubu opierają się przede wszystkim na dochodach z giełdy samochodowej w Słomczynie, największego takiego przedsięwzięcia w Europie. Ponadto przychody generujemy ze sprzedaży betonu oraz świadczonych usług remontowo-budowlanych i sprzętowych.
Słomczyńska giełda rozpoczęła pracę 21 kwietnia 1991r, Wykorzystaliśmy do tego celu należący do automobilklubu, płaski trawiasty teren jaki pozostał po dawnym niestałym lotnisku. Warunki jakie tam zastaliśmy - teren całkowicie nieprzygotowany i nieuzbrojony - zmusiły nas do poczynienie bardzo poważnych inwestycji. Obecnie jej teren (targowisko z zapleczem) liczy 40 hektarów. Jest to powierzchnia utwardzona, z porządnymi alejami dojazdowymi, miejscami parkingowymi i przede wszystkim z placami targowymi. Na wspomnianym terenie znajduje się około 1,5 tys. stałych stanowisk handlowych, prócz tego funkcjonuje tam prawie 100 stałych punktów gastronomicznych, ponadto:
- stały niedzielny komisariat policji (filia jednostki z Grójca),
- punkt medyczny z zatrudnionymi na stałe (w niedziele) lekarzem i pielęgniarką,
- nowoczesne sanitariaty i prysznice,
- oświetlenie i pełna elektryfikacja,
- radiowęzeł,
- punkty przyjmowania ogłoszeń.Co niedziela do Słomczyna przyjeżdża od trzech do pięciu tysięcy samochodów, które są wystawione na sprzedaż, a ponadto 1000 - 1500 handlarzy oferujących części samochodowe i inne artykuły. Oceniamy, że łącznie z ich klientami, co tydzień w Słomczynie pojawia się 20-30 tyś. osób. W efekcie słomczyńska giełda stała się pewnego rodzaju miejscem piknikowym, celem niedzielnych odwiedzin nawet całych rodzin z okolic Warszawy i całej Polski.

Giełda, przyjmując co tydzień owe kilkadziesiąt tysięcy sprzedających i kupujących, jest naturalnym miejscem do prowadzenia wszelkiego rodzaju działań promocyjnych i reklamowych. Na naszym terenie prezentuje i sprzedaje swoje produkty wiele firm samochodowych. Są to między innymi przedstawiciele Opla, Mercedesa, Toyoty, Daewoo i Fiata. Ale na giełdzie reprezentowana jest nie tylko motoryzacja. Prowadzona jest tu promocja i sprzedaż materiałów budowlanych: okien, płyt, bram garażowych itp. Naszym klientom oferujemy dostępną na giełdzie przestrzeń reklamową (bannery, bilboardy, stoiska reklamowe) oraz oczywiście reklamę przez radiowęzeł.

Automobilklub Rzemieślnik zatrudnia w weekendy około 100 osób obsługujących giełdę, zaś na stałe, w tygodniu, pracuje przy jej przygotowaniu i bieżącej modernizacji 35 osób. Aby utrzymać to przedsięwzięcie, powołane zostało przedsiębiorstwo budowlano-drogowe i produkcyjne. Poza przygotowaniem targowiska i prowadzeniem inwestycji własnych (w tym prace bieżące na terenie toru rallycrossowego) świadczymy usługi wszelkim odbiorcom w rejonie woj. mazowieckiego. W swojej ofercie mamy: roboty budowlano - remontowe, prowadzenie inwestycji na potrzeby innych firm, budowę dróg i placów. W ciągu ostatnich 5 lat poczyniliśmy duże inwestycje mające na celu odnowienie parku maszyn. Poprawiło to znacznie konkurencyjność naszej oferty. Dzięki tym działaniom z powodzeniem bierzemy udział w kolejnych przetargach na prace budowlane.Posiadana przez nas wytwórnia betonu wyposażona jest w nowoczesne laboratorium. Pozwala to na realizację każdego rodzaju zamówień.

Wspomnieliśmy już, że teren giełdy wraz z przylegającymi do niej obszarami jest własnością Automobilklubu Rzemieślnik. W listopadzie 2009r. uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w sposób umożliwiający nam prowadzenie bieżących oraz planowanych inwestycji. Daje nam to tak potrzebną pewność w inwestowaniu i pozwala myśleć o dywersyfikacji działalności. Najbliższe plany inwestycyjne Automobilklubu Rzemieślnik to: budowa stacji demontażu pojazdów oraz stworzenie MOTO PARKU z ośrodkiem doskonalenia techniki jazdy i torem kartingowym.

Nie ulega wątpliwości, że giełda i przylegający do niej tor rallycrossowy oraz planowane inwestycje są i będą motorem rozwoju gminy, dobrze uzupełniającym tradycyjne na tych terenach sadownictwo.

 

kalendarz imprez klubowych
11
Lutego2023
- EXIDE Asfaltowy Puchar Toru Słomczyn - 1 runda
<< Luty 2023 >>
P W S C P S N
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

imprezy zakończone:

zak. 21/1/2023

zak. 14/1/2023

zak. 17/12/2022

zak. 30/11/2022
Zawodnik Automobilklubu Rzemieslnik:
Autodrom Słomczyn


Najnowsze galerie na stronie ak-rzemieslnik.pl:

1 runda - Szutrowy Puchar Toru Słomczyn (21.01.2023)
60 Rajd Barbórka (2.12.2023)
Otwarty Dzień Słomczyn 17.12 (17.12.2022)


© Automobilklub Rzemieslnik 2010 - 2019